Dean Bass


Marshall JMP-1


Peavey LC15 Serial FX Loop


Peavey Backstage 30

Rothwell Tornado


M-Audio Project Mix

M-Audio Project Mix müraste kanalite parandus.


TC Helicon Voice Correct

Mitmete erinevate lülide parandus ja komponentide vahetamine.

Marshall JMP-1

Eelvõim ei töötanud ja hakkis saundi suvalisel hetkel. Töötasid vähesed funktsioonid. Ülesanne seisnes vea kindlaks tegemises ja parandamises, selgus et plaadil on palju külmjooteid ja lambid on vaja vahetada.

Bass

Uued poted, juhtmed ja lüliti. Väike korrektuur juhtmetes.

MXR Blow Torch ja MOOG Expression pedal

Boss PV-10 V-WAH TureBypass Mod

Modditud Bossi pedaal truebypassiks. 
Kuna pedaalil on tõsine probleem sellega, et omab suurt mõju signaalile ka bypass asendis, siis see MOD oli ainuke võimalus see pedaal töös edasi hoida.
Pedaali välimus ja funktsioonid muutmata.

Red Witch FUZZGOD

Jalg lülitite vahetus, skeemi modimine madala otsa esile toomiseks Bassile.

HAYDEN MoFo

Tõeliselt üllatav pilt avanes pärast võimu avamist.(vaata esimest pilti)
Üld pilt on hea. Mõne komponendi pealt oleks võinud need paar senti küll kokku hoidmata jätta, kuid sellegi poolest võiks täiesti positiivse hinnangu anda. -- Küll, aga mitte selle hinna eest, mis poes selle võimu eest küsitakse. Selle hinna eest ootaks hoopis teistsugust looma. Maksis mis ta maksab, aga korda oli asi vaja niikui nii teha. Metallist korpus on küll idee poolest väga tugev, aga maha kukkudes on võimule kindlasti tervislikum puidust korpus, sest summutab osa kokkupõrkest. Kriitikat jagub.

Fuzz Factory ümber ehitus.

Eestis tehtud Custom Fuzz Factory, mis sai uuenduse ja korrigeerivad tegevused.
PCB üle jootmine, 
komponentide vahetus,
Võimendus teguri järgi transistorite vahetus, et saada võimalikult originaali lähedane häälestus.
Nuppude funktsiooni korrigeerimine.

Boss Pedal Modd

Boss SD-1 Super OverDrive - Monteallums GT MOD
Tremolo TR-2 Keeley MOD. Duubel pote puudumisel olin sunnitud Volume nupu küljele panema.


Trace Elliot Super Tramp

Super Tramp on transistorvõimendi millel eelvõimus kasutatakse värvi andmiseks eelvõimu lampi. 
Ülesandeks oli ehitada footswitch kõikide originaalis olevate Footswitchi funktsioonide kasutamiseks.
1. Kanali vahetus
2. Boost
3. Chorus
4. Volume
Lisaks oli vaja lisada Vedru Reverbi sisse/välja lülitamiseks vajalikud komponendid.


Fender Champion 600

Hot Rodd Mod

BlackHeart HandsomDevil

Võimu ümber ehitus kahe kanaliseks. Jalglülitiga võimalik valida kahe Käredus astme vahel. Lisatud kanali Gain ja Volume asub tagumisel küljel.

Tegu on 15W täislamp võimuga. 
Ees otsas 2x12AX7 (1 eelvõimus + 1 faasipöörajas)
Passiivne EQ
Push-Pull seadistuses 2xEL84
Master Volume.

Võimu kvaliteet on sellise hinna kohta üllatavalt hea.
Minu kätte tuli see võim sisuliselt otse poest. Võim polnud veel korralikult vatti saanud ja oli hästi hoitud. Sellegi poolest võiks öelda, et tegu on pommikindla ja väga hästi toimiva asjaga. Ümber ehitusi on mugav teha.


Harley Benton GA15

Haley Benton GA15 on hübriid võimendi .Tuntud oma headuses, hinna ja kvaliteedi poolest. Kuid siiski, vilunud kõrvadele või mängivale muusikule muutub võim pikapeale tuimaks, kinniseks. Alguses ostes tundub, et selle raha eest sai tehtud parim diil, kuid pärast selle tundue möödudes selgub, et midagi on ikkagi puud. Minu arust on ka.

Töösse sain mittetöötava võimu. Eelnevalt oli välja vahetatud valjukas, see on selle võimendi juures kõige suurem pudelikael. Võimendi oli kaotanud oma valjususe. Heli oli vaikne ja koledalt moonutuses. Vea otsimis protsess oli pikk, kuna eelnevalt oli keegi sellega vaeva näinud ja pilt oli kole. Kuna kliendi eesmärk oli saada see võim ikkagi Ga15-na tagasi (täiesti lahti keerates ei teki võimendis moonutust, on lõpuni nö clean), otsustasin selle uuesti ülesehitada.

Tehasest tulles on sel võimul näiteks järgmised probleemid:

1. Valjuhääldi on kohutavalt kinni, täiesti elutu tükk.

2. Kasutatud komponendid on täitsa viisakad, kuid joota küll pole osatud.

3. Lambi pesad on külmjoodetud või väga osaliselt kontaktis, klemmid oksudeerunud.

4. EQ on liiga tuhm ja nuppudel pole eriti suurt mõju.
Alustasin kaabelduse üle vaatamisega ja selgus, et Line Out ja Fx loopide juhtmed olid segi aetud. Lisaks eemaldasin halva kvaliteediga kaablid, mis olid liiga peenikesed, olid riknenud või paiknesid valesti kuna olid liiga lühikesed. 

Järgnes trükkplaadi testimine ja selgus, et kodanik, kes oli võimu juba eelnevalt uurinud ja proovinud parandada, oli trükkplaadi jootepastaga katnud. Kontrollisin trükkplaadi koostamis kvaliteeti ja välja tulid külmjooted. Eemaldasin plaadilt kõik mis tundus kahtlane. Lambipesad oli kõige halvemas seisus, need eemaldasin ja puhastasin mehaaniliselt. Jootepastat leidus kõikjalt ja selle tõttu lekkis anoodpinget kõikjale.

Pärast plaadi puhastamist hakkasin valima komponente. Asendasin takisteid mis olid mahapõlenud. Kondensaatorid sai vahetatud terve võimendi ulatuses. Häälestasin faasipööraja ja lõppvõimu. Tegin EQs ümberarvutused. 

Vahetasin välja hävinenud väljundtrafo Hammond 125E vastu.

Sättisin paika toitepinged ja voolud.


Üldkommentaar.


Tegu on hübriid võimuga. Üks 12AX7 eelvõimendis, üks 12AX7 faasipöörajana PP lahenduse jaoks. Ja push-pull lõppvõimus kaks EL84. Vahepeal on Tl072 opvõimudega buffrid - 1. EQ, 2. FX loop Send korrigeerimine, 3. FX Loop return signaali korrigeerimine. 4. Faasipööraja sisendi korrigeerimine. Loopi mitte kasutuses läbib helisignaal pidevalt kolme Opvõimu. Aktiivne EQ, seega väga palju võimalusi tooni vormimiseks. Lineaarses ühenduses väljundtrafo. Vaatamata selle hinnale on kvaliteet väga hea. Kui jätta kõrvale see, et võimul on palju vigu, saab sellest siiski väga tõsiselt võetava tööriista. Kuigi asja hind pole pärast ümberehitust kokkuvõttes enam nii madal, on ümberehitamise plussiks alati see, et lõpptulemus sõltub vaid sinu enda soovist, mitte sellest, kuidas tehase insenerid seda tahavad näha. 

Tulemuseks on ainulaadne võimendi, mis vastab täpselt kliendi soovile.


Marshall Mini Mixer


Probleemi poolest oli tegu üsna keerulise juhtumiga. Seadmel oli puudu toitetrafo ja mitte keegi ei pakkunud sobilikku informatsiooni. Pärast põhjalikku suhtlust Marshalli tolle aegse tehnikuga saime umbkaudse pinge vahemiku paika ja sealt edasi läks katsetamiseks. Mixer oli välimuselt üsna heas korras, tõenäoliselt kukkumise tõttu oli plaadilt maha murdunud trafo ja nii õnnetult, et mähised olid kahjustunud. Lisaks oli vaja vahetada mõned potekad ja seieriga nivoo tabloo.

Kondensaator mikrofoni alaldusplokk erilise fantoomi jaoks.


Maha oli põlenud toitetrafo, mis analüüsi käigus selgus, et polegi mõeldud töötama sellises koosluses. Trafo kuumenes üle ja seda sai kasutada vaid 30 min korraga, et vältida mahapõlemist. Selle vältimiseks sai keritud uus trafo, uue südamiku peale. Tulemuseks oli korralikult töötav seade. Plokk tagas mikrofoni jaoks, mille sees oli lamp, kütte voolu ja anoodi toite.

Budda Wah


Telliti ümber ehitus Budda Wah pedaalile. Tegu on väidetavalt ühe parima Wah-Wah pedaaliga, mida letilt saab. Ei vaidle vastu. Ülesandeks oli pedaalile panna sinine LED ja mõningad korrektuurid.

Marshall bluesbreaker


Ülesandeks oli parandada Marshalli Bluesbrakeri jalglüliti, mis oli aegade jooksul kõvasti vatti saanud. Kui, aga selgus, et originaalis ei ole tegelikult tegu true bypass-iga, siis sai pedaalile õige true Bypass süsteem sisse pandud. Tore on näha vahelduseks korralikult ja väga ehitaja sõbralikult disainitud seeria pedaali.

Eden EN10 Nemesis

Võimu heli oli katkendlik. Kord töötas, kord ei töötanud. Suvalisel hetkel kadus heli ära, keelt kõvemini tõmmates taastus heli algne tugevus. Tegu on 50W transistor võimendiga. Olemustl on lihtne ja tubli võim, viga tuli poest kaasa. Parandatud sai mitmes kohas radu. Eelvõimus oli kahel transistoril mehaaniline vigastus. Pärast komponentide vahetust töötab laitmatult. 


DIY Phase 90 korrastus ja üle häälestus.

Eestis tehtud Phase 90 parandus ja ümber tegemine. 
Probleemid: 
  • Bypass signaali ja läbi efekti kulgeva signaali tugevused erinesid.
  • Phaseri efekt oli väga nõrk.
  • Juhtmed ja kogu sisemine paigutus oli väga segane.
  • Signaali juhtmed ristusid ja olid liiga pikad - probleemid müra ja feedbackiga.
Pedaal sai uued valitud transistorid. Juhtmed lühikeseks. Plaat oli algselt vahtkummi külge liimitud - asendasin korralike PCB tugedega. 

Võimendid

Nimistus on võimendid, mis ühel või teisel põhjusel ei töötanud korrektselt. 

Laney LC15 - Lõppvõimu timmimine. Lõpulambid mikrofoni efektiga.
Vox VT15 - Eelvõimu uuendus.
Ibanez ToneBlaster 15D - Lõppvõimu vahetus.

EMG-active Set

Pillile uued helipead ja 3Way switch.

 

Pilte.