Tehtud tööd

Korg Kaoss pad ja kitarr


Sunn 100S Clone


100W moonutusvaba lambi saundi. See on Sunn 100S

Little Gem Amp


0.5W LM386 põhine kitarri võimendi. 
Gain ja Volume nupud.

A/B+Tuner lülitaja


A/B lüliti häälestaja väljundiga. Truebypass, pulbervärv.

Creature (toote arendus)

Meie oma eestimaine toode. Karp täis hullust ja müra.
Video ütleb rohkem kui sõnad. 

Sleep Drone3: Kolme kanaliga signaaligeneraator (tootearendus)

Kolm nelinurk signaali kokku miksitud ühte väljundisse. Igal signaalil oma sagedus ja volume kontrollid. Lisaks master Volume. Iga kanalit on võimalik välja lülitada kolmeasendilise tumbler lülitiga. Väljundiks 6.3mm mono ja toiteks 9VDC adaptri sisend.

Stereo Tube PreAmp Proto 1

Kolm lamp-astet.
XLR in
XLR out
TrueBypass
370V anoodpinge
Lundahl sisend ja väljund trafod.
2U Rack
.........

BOXofMETAL + MXR Noise Gate

Legendaarne Box of Metal koos MXR noise Gate-iga väikses karbis.
Dual-Pedal

4 band Drone Lab Synth step1

Nuppu keeramis erutus! Tõeliselt vahva müra masin. Väike pilk enne korpusesse minemist.

Woolly Mammut+

Tap Tempo LFO (tootearendus)

*Kiirus
*Signaali kuju
*Kordaja
*Sügavus
*Tap Tempo
*Expression pedaali sisend.
*Bypass
*9VDC toide
*Väljund 10V PtoP analoog signaal.
*6.3mm pesad.

Ring Modulator

Ring Modulator rev.1 Frequency ja Volume.
Ring Modulator rev.2 Frequency, Blend, LDR ja boost

Bass Gate (tootearendus)

Basskitarrile ehitatud Gate funktsioon, mis võimaldab tuua konkreetsust helipilti. Piirab noodi kõlamise vastavalt seadistusele.

Tap Tempo Tremolo rev. 1 (tootearendus)


Taaskord üks projekt seljatatud. Valmis Tap-Tempo tremolo. Millel on võimalik jalaga sisse lüüa tremolo kiirus. Samuti on jalaga võimalik valida kahe erineva sügavuse vahel ning loomulikult True Bypass.
Tremolot juhib PIC protsessor. Volume nupp, mis võimaldab pedaali kasutada ka boosterina ning Speed nupp, millega on võimalik käsitsi tempo paika keerata. Bypass asendis täielikult vaikne ja mõjuta.
Omadused:
*9VDC toide
*Mono In/Out
*Väline Tap-Tempo pesa
*Kahe värviga Depth LED
*Tempo LED (vilgub tremologa samas rütmis)
*Status LED
*Volume (boost)
*Speed
*TrueBypass
*Tap-Tempo
*Depth

Korpuse sees on võimalik regulleerida:
*kahte sügavus parameetrit
*Waveform, ehk signaali kuju
*Kordaja, ehk väärtus millega korrutatakse sisse toksitud tempo, et oleks võimalik kiiremaid temposi saavutada.
*LED-i heledus.
*LDR tundlikus.

Momentary Kill Switch

Tööriist signaali suretamiseks. Lüliti vaigistab signaali peale vajutades ja jala pealt võttes on signaal tagasi. Passiivne seade.

SmallStone Phase-Shifter

Small Stone phase shifteri kloon. Kerge Volume-Dropp, kuid see on soovi korral korrigeeritav. 

TubeScreamer~808

Legendaarne TubeScreamer oma kõige lihtsamas ja maitsekamas kooseisus.


Fender Cab Sim

Fenderi kabineti simulaator on loodud selleks, et simuleerida ilma võimendi ja valjukata realse kabineti kõla. Tegu on üsna madalalt ja süngelt kõlava simulaatoriga. Sobib väga hästi Fenderi laadse kõlksuva ja kõrgemat otsa rõhuva võimu simulaatoriga kokku.


AM.EST Delay (tootearendus)

Kaja pedaal mis häälestatud väga sarnaseks lint-kaja laadsele kumisevale saundile. Iga järgnev kordus on filtreeritud. Kordaja kiviks PT2399.


Mixer kahele instrumendile.

Aktiivne Mixer millega on võimalik valida kahe sisendi vahel ning mõlema sisendi signaali tugevust reguleerida ning vajadusel ka Boostida.

Devi Ever Hyperion

Hyperion - Käredama otsa Fuzz. Iseloomuks: Meeletu Sustain.

Esimesed aastad

Esimestel aastatel tegelesime suurel määral eksperimenteerimise ja erinevate lahenduste tundmaõppimisega. Rõhk oli kitarri efektipedaalidel. Ehitasime lahendusi, mille eesmärk oli olla katseobjekt erinevate mõõtmiste ja skeemide tundmaõppimiseks. Need ideed töötasid ka reaalses olukorras, kuid visuaalne pool oli tähelepanuta ja kasutasime seda, mis kätte juhtus. Samuti uurisime erinevate poe pedaalide hingeelu ja võimalusi nende modimiseks ja muutmiseks. Mõned näited esimestest töödest on näha allpool piltidel.

Piltide kirjelduseks
2. Lampide baasil ehitatud Distortion koos kompressoriga.
3. Hi-Gain distortion.
5. Boss DS-1 Keeley Mod ja Circuit Bend.
6. Kitarriga kasutamiseks moditud Nissani EQ.
7. Ümber ehitatud Roland Microcube - Kabineti väljund ja footswitch.


Esimesed ponnistused

Pärast katsetamisi ja erinevate lahenduste proovimisi, oli olemas nägemus kuidas asjad töötavad, mida oluliseks pidada ja kuidas oleks mõistlikum hakata seadmeid koostama. Kõik võttis omajagu aega, kuid selle võrra sügavamalt sai materjal läbi töötatud.

Pildil on näha:
1. Toiteplokk.
2. Hi-Gain pedaal koos EQ.
3.BSIAB
4.Dr Boogey


Dr Boogey

Selle pedaali puhul on tegu väga vihase kärinaga. Pedaal simuleerib Mesa Boogie Dual Rectifier-i saundi. Pedaali sai käidud proovimas R-Musicus ja erinevate teiste võimude ja mesa simulaatoritega kõrvutamas. Tulemus ja mulje oli väga väga hea ja see pedaal on tänini minu pedaalide nimekirjas. Youtubes on ka palju tutvustavaid videosi ja heliklippe. Muidugi antud pedaali puhul on väga oluline, kes pedaali ehitab. Lava tingimustesse peab meister olema selle pedaaliga varem kokkupuutunud ja katsetanud. Pedaalil on 3 parameetiline EQ, Volume, Gain, kohaloleku (Presence) kontroll ja hullu mööda palju Kärinat!


Distortus Maximus

Distortus Maximus. Poes üsna palju maksev pedaal ja ausalt öeldes ei ole eriti midagi väärt. Selle pärast sai ettevõetud ja seda pedaali kloonitud ning natukene vihasemaks ja nöansi rohkemaks ehitatud. EQ osa sai parandatud, nii Pre kui ka Post EQ. Võimendus tegureid muudetud, komponentide tasandil muudatusi tehtud. Tulemuseks oli hoopis uus ja värske pilt. Pedaal kõlab ja sellega on hea mängida. Heli on Marshalliga sarnane. Kärina ulatus on suur, 3 nupuga EQ muudab pedaali paindlikumaks. 


Deep Blue Delay

Mad Professor on loonud väga hea ja mõnusalt kõlav kaja. Kitarri puhas signaal läheb läbi pedaali muutumatul kujul ja sellele lisatakse juurde digitaalne kajasigaal. Pedaal simuleerib lintmaki-tüüpi kaja, mille igat järgnevat kajamist filtreeritakse ja pikad viivitused moonutatakse. Pedaal on kolme nupuga ja TrueBypass. Töötab nii 9V patareilt kui ka Adaptri toitelt. 


RC Booster

Esimene RC Boosteri ehitus lõppes minu jaoks väga suure üllatusega. Pedaal kõlab lihtsalt suurepäraselt! Läbipaistev saund. Mõnusalt sillerdav. EQ lubab kontrollida kõrgeid ja madalaid sagedusi. Gaini ulatus on väike - RC tähendab "Really Clean" ehk väga puhas. See võiks ka lühidalt iseloomustada pedaali olemust. Kuigi eelistan kärisevaid noote ja muusikat, on see pedaal kindlasti üks minu lemmikuid.

Big Muff PI

Military Big Muff Russian Green. Helipildis on rohkem keskmiseid helisi kui originaalil. Väga levinud ja mõnede arvates parem pedaal kui originaal Big Muff. Vastavalt nimele, Russian Green, sai disainitud ka välimus. Kahjuks päris vene sõjaväe värvi tooni ei leidnud ja tuli Nato-green.

Woolly Mammoth

Zvex on koostanud hästi kõlava pedaali, mis töötab nii bassi kui ka kitarriga. Kakkuvast tiheda fuzzini, palju madalat otsa.


OCD - Obsessive Compulsive Disorder ver.4

OCD Toite pinge kuni 18VDC, 18V annab suurel hulgal "headroom"i juurde. Volume, Drive, Tone, LP/HP lülitus. HP annab rohkem madalat otsa, rohkem voluumi, rohkem keskmist osa. LP on Fenderlik, puhtam, täpsem.

Orange Squeezer

Dan Armstron ja Apelsiini press. Suurepärane kooslus kergest kompressioonist ja Boosterist. Annab väga meeldiva, sooja, lambiliku heli. Kompressiooni hulk on muudetav sisemisest Trimpotest kruvikeerajaga, väliselt on kontrolli all Boosti hulk, ehk volüüm. Soovikorral on võimalik panna mõlemad parameetrid korpusele ja väliselt kontrollitavaks. 

Super Hard On

Zvexi SHOn on ühenupuga Clean booster. Nupp ragiseb nagu vanadel pultidel oli tavaks. Väga läbipaistev, tundlik, palju palju voluumi. Magus abivahend lampvõimu ette, ajab iga võimu draivima. Ülesehitus lihtne ja töötav.

FireFly 1.5W Lampvõim

Kindlasti mõeldakse 1.5W, no see peab küll väga vaikne ja väike võimu hakatis olema. Kui alustasin selle võimendi ehitamist, ei teadnud ma alguses, mida ma kokku laon, ei teadnud mida oodata sellest projektist. Internett pakkus erinevaid arvamusi ja hinnanguid, ei teadnud mida uskuda või mida mitte uskuda. Kui võim valmis sai, oli mul väga raske sellest loobuda. Magamistoamängijatele suurepärane lahendus. 1.5W ilma moonutuseta võimsust ja lahti keerates on heli rohkem, kui üksiharjutades vaja võiks minna. Lahti keerates on heli kakkuv, vanakoolilik. Võimul on 2 kanalit, Kärinaga ja kärinata, kolm lampi, kaks eelvõimus kolmas lõppvõimus. Elektroonika sai joodetud PCBle. Lisaks sai pandud ka ühe parameetriga Tooni kontroll. Oskab suhelda 16oomise, 8 oomise ja 4 oomise valjuhääldiga, samuti saab läbi ka kõrvaklappidega.


Võimendi kanali lülitused

Vastavalt mudelitele ja vajadusele ehitame võimenditele erinevaid jalglüliteid.


Keeley Compressor

Ross Compressor, MXR DynaComp ja sarnaste kompressorite ainetel disainitud skeemilahendus, mida loetakse kompressorite emalaevaks ja juhtfiguuriks. Skeem kohandatud basskitarri jaoks, mis tähendab, et pedaal ei filtreeri madalaid sagedusi välja ja kogu helipilt on olemas.

TubeScreamer

Klassikaline TubeScreamer on hea abiline kõigile muusikutele ja asjaarmastajatele. Kindlasti üks tuntuim ja armastatuim pedaal. TrueBypass, laia valgusvihuga LED, tugev korpus ja võrratu heli.

CrunchBox

Marhallilikult kõlav pedaal. Nagu nimi ka viitab, on tegu distortion pedaaliga. Kärina jõudu on pedaalis päris korralikult. Peal on nupud Volume, Tone, Precence ja Gain. Töötab Bossi stiilis adaptriga ja ka patareidelt.

Rokikarp

Box of Rock on pedaal mis koosneb kahest eraldiseisvast efektist - Clean Boost ja Kergem Distortion.
Selline kooslus on praktiline ja väga mugav kasutada. Võimalik on lülitada heliahelasse Distortion või Clean Boost, samuti saab neid ka korraga kasutada ja siis järgneb Clean Boost Distortionile, soovikorral võimalik ka vastupidi teha. Clean Boosteriks on Zvex'i Super Hard On.

RangeMaster Germanium

THE Treble Booster. Tegu on ühe legendaarseima ja varaseima trebleboosteriga.  Dallas RangeMaster. Kasutati väga laialdaselt 60ndatel ja 70ndate alguses. Kuulda on pedaali Queeni repertuaaris ja lisaks see olevat olnud Tony Iommi lemmik pedaalide hulgas. Algupäraselt mitte just pedaalina välja näinud booster, nüüd uhkemas ja mugavamas kuues.


Big Muff Pi Stock

Big Muffide suurest valikust on nüüd tegu täiesti tavalise ja klassikalise Big Muffiga. Pedaal mille omadused kommentaare ei vaja. Natukene ulmelisemat graafikat - teemaks LSD.

Fender Tweed 57

Pilk tagasi minevikku. Fender Tweed Deluxe. Eminence Red Coat The Governor 12", 150W, 103dB valjuhääldi. Kaetud heleda nahaga ja must-valge grilliga. Eelvõimus 12AY7 ja 12AX7, lõppvõimus 2x6V6GT. 15W võimsust koos tundliku valjuhääldiga teeb sellest võimust mõnusa kohvri proovikasse. Alaldi osas on kasutatud alalduslampi. Võimalus ühendada külge kabinet. XLR Mikrofoni sisend. Kaks erineva tundlikusega instrumendi sisendit. L-Pad Attenuaator, võimaldab põhja keeratud võimendi valjusust muuta võimu väliselt ja moonutusi muutmata.

Hind 570€ - Müüdud!


Duubelpedaalid

Inimestele, kes ei soovi tassida endaga kaasas pedaali hunnikut, on parim lahendus duubelpedaalide kasutamine. Ühte korpusesse võimalik paigutada erinevaid efektikoosluseid. Lahendusi on lõputuid. Hea näide on näiteks Zvex'i Box of Rock, kus on kokku pandud Booster ja Distortion. Sarnaseid lahendusi oleme ka meie teinud.

Big Muff Pi Russian Green

Järjekordne Big Muffi ehitus. Taas on tegu Big Muffi variatsiooniga, kus on natukene EQ seadistatud ja pedaali iseloomu muudetud. Jimmy!

Tap Tempo Delay (tootearendus)

Kaja, mille korduste kiirust saab jalaga sisse toksida. Kombineeritud on analoogsignaal digitaalsega - pedaal on kõrvale väga soe ja naturaalne. Kaja tempo kontroller juhib deepbluedelay baasil disainitud skeemi.

A/B/Y Pedaal + Footswitch

Passiivne A/B/Y lülitus karp. Üks sisend või väljund, kaks väljundit või kaks sisendit - vastavalt kasutusele. Kanalid on eraldi lülitite alt sisse ja välja lülitatavad. Selline lahendus võimaldab kõik kanalid eraldi välja või sisse lülitada, vastavalt soovile. Suurepärane lahendus kahe võimendiga mängijale või kahe kanaliga võimendi ette. Lisaks ka Footswitch funktsioon, võimendi kanali või efekti vahetuseks. Kõikide lülitid varustatud kontroll LEDiga - roheline, kollane, punane.

Fuzz Factory

Fuzz Factory kloon. Üks kõige segasemaid pedaale. Kindla nupu kombinatsiooniga on võimalik kuulata raadiot. Täielikult kontrolli alt väljas feedback. Väga suur valik kombinatsioone, Fuzz Face laadsest Low-Gain helist kuni meeletu feedbackiga Jimmy laadse Fuzzini. 

Programmeeritav Loop Box (tootearendus)

Valmis esimene meie enda disainitud ja väljamõeldud programmeeritav effektide kontroller. 
  • 100% True Bypass
  • 5 programmeeritavat jalglülitit.
  • 2 Loobi blokki : 4 mono loopi; 2 stereo loopi.
  • Võimendi kanalite vahetus.
  • Häälestaja jaoks eraldi väljund. Häälestaja väljundi valimise korral vaigistatakse Loop ahel.
  • 6-30VDC adaptri toide.