23. sept Harley Benton ja Crunch Box.

130$ vs. 30 EUR; Ehk edukas Harley Benton Crunch Distortion

MI Audio Crunch Box on olnud üks mu lemmik pedaale alates sellest ajast, mil see pedaal loodi. Põhjused ei vaja siinkohal kirjeldamist, kuna igal on oma. 


Harley Benton Crunch Distortion on otsene koopia MI Audio Crunch Box-i esimesest versioonist, kuid lisatud on teise revisioni sisemine Presence kontroll trimmeril. 
Harley Bentoni pedaalid on üle nimetatud Yojo pedaalid. Kõik nad on otsesed koopiad, või vähemalt nii otsesed kui hiinlased on suutnud asju oma peaga maha teha.
Kuna Yojo pedaalidel on olnud aegade algusest probleeme originaali jäljendamisega ja funktsioonidega, siis on ka sel pedaalil mõned häirivad probleemid.Mõned minu isiklikud mõtted.

1) Kõige esimesena hakkab häirima räigelt liiga tundlik Volume nupp. Volumi esimesed 30 kraadi on kasutatavad, sealt edasi on asi liiga vali ja kasutu. Seega, kui soovida selle pedaaliga tööd teha, on vaja kõigepealt näpud väga hästi välja treenida. 
2) Presence kontroll on ligipääsmatu, sest asub valel pool trükkplaati ja selleks, et seda kasutada, tuleb terve pedaal laiali lammutada.
3)Harley Benton (Yojo) pedaalide standard on 10 cm pikad juhtmed, need näevad küll korras välja, kuid on liiga peenikesed ja mõttetult pikad, saaks hakkama 3 cm pikkade juhtmetega. Juhtmete ülesanne on ühendada omavahel efekti PCB ja jalglüliti.
4)Ennem kui seade lastakse masstootmisesse, võiks esimese protoga keegi elukutseline proovida mängida. Yojo puhul on vist küll nii, et kui LED läheb põlema, aetakse liinid soojaks ja läheb vorpimiseks. Siiani olen näinud väga veidraid vigu. Kui need vead oleksid olemata, oleks nende pedaalid hoopis palju parema mainega, sest vead seisnevad selles, et komponendid on valesti ühendatud, kuigi mõte ja suund on õige. Näiteks praegusel juhul liiga vali Volume. Mõnel muul varem nähtud juhul on väljund buffer pandud enne efekti sisendit.

...Aaga ikkagi Harley Benton Crunch Distortion maksab Thomannis naeruväärsed 30 Eurot.
http://www.thomann.de/de/harley_benton_crunch_distortion.htm
Ja selle raha eest on tegu minu lemmik pedaaliga, mis siis, et mõned vead juures on. Sest pedaal ei ole SMD vaid täiesti efektipedaali väärilistest komponentidest tehtud ja see avab võimaluse parandada pedaali ka vähem kogenud inimesel. 

Seega, kellele kunagi selline pedaal on silma jäänud, siis kutsun julgelt üles ostma ja katsetama. Väga kõva Raju-roki-pedaal ja kui EQ olemas, saab sellega ka karvasemat asja rajjuda.

Mina vahetasin välja juhtme majanduse lühemate ja paremate vastu.
Lahendasin liigse Volume probleemi.
Jootsin uue Sinise LED-i.
Jootsin Presence kontrolli teisele poole plaati 
Rohkem ma ei pidanud mõistlikuks sellise pedaali peale aega kulutada, sest...
Proovige ise!
Kommentaarid: 0